Auktionen avslutas

Torsdag, 2017-08-17 15:05

Auktionen avslutad

UPPSKATTAT MARKNADSVÄRDE: 9 000 SEK (inkl ej avlyftbar moms)

SERVICEAVGIFT: 1 020 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

27 000 SEK

27000 SEK = 2700 EUR

inkl ej avlyftbar moms

Reservationspris uppnått

Har du några frågor?

Pontus Bruno

VW Transporter T5 2.5 TDI -08

Info Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat VW
Modell Transporter
Registreringsnummer PZF334
Tillverkningsår 2008
Mätarställning (km) 223600
Motoreffekt 130
Antal nycklar 1
Skick på däck Slitet
Skick på objekt Slitet

Provkörning gjort. Servo ur funktion. Missljud och känns sliten och i behov av service och reparation.

Säljes som reparationsobjekt.

Spricka framruta.

Repor och småskador på flertal ställen.

Går att köra även om det är tungstyrt.

  • OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.
    Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Objektet säljes i befintligt skick och är endast enklare beskrivet, EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
    OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Onsdag 16 Augusti, 10:00 - Onsdag 16 Augusti, 11:00

Dåntorpsvägen 33 Port 5 13650 Jordbro, Sverige

Ganska långt in på området, företagsskylt "Byggon". Kontakta handläggare om svårighet att hitta, Pontus Bruno 070-555 9262.

  • Då budgivare har en undersökningsplikt av objektet rekommenderas starkt att man går på visningen. PS är inte ansvarig för om budgivaren försummar sin undersökningsplikt.

Tisdag 22 Augusti, 11:00 - Tisdag 22 Augusti, 11:15

  • Fakturakopia samt kvitto på betalningen skall medtagas vid utlämningen. Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.